Chcete mít z dětí hvězdy? Zkuste casting!

Chcete mít z potomka hvězdu filmu nebo reklamy? Vidět ho na titulních stranách časopisů? Není to těžké. Přihlašte ho do castingové agentury.

V pražském Karlíně sídlí společnost Casting – Barrandov, která registuje 20 000 uchazečů o slávu. Z jejich řad byly obsazeny fole ve filmech Probudím se včera, Přijde letos Ježíšek nebo třeba francouzský film s Gérardem Depardieu Muž, který se směje. Vedle filmových režisérů po zdejších tvářích sahají také reklamní agentury. Byli tu objeveni herci pro reklamu na Škoda Auto, Rexonu nebo ČEZ. My jsme se ocitli u castingu na reklamu pro světoznámý nábytkový řetězec. Požadavek klienta byl najít maminku, tatínka, dítě a svalovce. Zdejší pracovníci tedy sáhli do databáze, vygenerovali vhodné typy a pozvali je na obrazovou zkoušku. Žádný veřejný konkurz, žádné inzeráty v časopise, vše se odehrává v rámci registrovaných tváří.

„U nás máme čtyři možnosti registrace, od úplně zdarma až po vrcholnou registraci včetně videí, hlasu a množství doplňujících informací. Pokud tedy někdo uvažuje o tom, že by chtěl zkusit roli ve filmu nebo reklamě, pak doporučuji navštívit stránky castigových agentur, kde obvykle bývá uvedeno, jak se registrovat, stejně tak jako je tomu u nás,“ říká ředitel agentury Ing. Radek Hruška. „Jakmile máme registraci se všemi fotografiemi a údaji, tak už přicházíme s konkrétními nabídkami. Pokud se uchazeč registruje jen po internetu, jsou to většinou komparzní role, protože vycházíme jen z fotografie a základních údajů, ale neviděli jsme ho v akci, nemáme video. Pokud však má plnou registraci, při níž projde i naším studiem, pak může dostat lepší role,“ dodává Radek Hruška. Na castingu se připravte na to, že vás vyfotí ze všech stran a vyzkouší z herecké akce na základě požadavků režiséra nebo reklamního klienta. Děti, které jsme viděli, tak musely předvést údiv, leknutí i rošťácký úsměv. „Syn už hrál v seriálu i reklamě,“ pochlubila se nám maminka jednoho z malých účastníků castingu, na němž skutečně bylo vidět, že už nějaké zkušenosti před kamerou má. Celé castingové vystoupení se totiž natáčí a právě podle těchto nahrávek je následně vybrán vhodný typ. Není to nijak složité a šance, že uspějete je docela velká, protože rolí v reklamách a komparzech je docela dost. A z malých rolí mohou postupně být větší a větší…


Diskuze k článku:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Mohlo by vás zajímat: