Těhotenské mýty a pověry

V těhotenství byste neměly věšet prádlo ani kupovat výbavičku, protože to přináší smůlu. Věříte těmto pověrám?

Co když na tom něco je, řeknete si nad letitými pověrami, kterých je pro období těhotenství požehnaně. Málokterá maminka nad nimi úplně zlehka mávne rukou, jakkoli nám to rozum dam 21. století velí. Někde vzadu červíček pochybností říká, co když se pak něco stane a ty si to budeš vyčítat. Rozhodně vás nechceme navádět k tomu, abyste přestaly věšet prádlo, přestaly se v těhotenství s partnerem milovat a vůbec vzaly za své všechny níže zmiňované pověry, jen jsme vám je chtěli připomenout. Jestli jim uvěříte, to už je na vás:-).

Stříháním svých vlasů v těhotenství a stříháním vlásků dítěte do roka věku mu zkrátíte život.

Tomu samozřejmě nevěřte, je to naprostý výmysl a těžko dnes říct, jak a proč vznikl.

V těhotenství nevěšte prádlo, dítěti se zamotá pupeční šňůra.

Na téhle pověře něco je. Zvedat ruce a jakkoli se namáhat se v posledních týdnech těhotenství opravdu nedoporučuje, není to ale tím, že by se mohla dítěti zamotat pupeční šňůra kolem krku, ale proto, že by se vám mohla zatočit hlava a mohla jste omdlít.

Kočárek kupte nebo nechte dovézt až po porodu, protože mít ho v domě přináší smůlu, a dokonce smrt dítěte.

Tahle drsná pověra děsí maminky i dnes, a proto obchodníci často nabízejí možnost odebrat si kočárek až po porodu.

Nenakupujte výbavičku dopředu, přináší to smůlu.

Je to stejné jako s kočárkem, i této pověře ze strachu snadno uvěříme. Její reálný základ pochází z doby, kdy miminka častěji umírala a maminky nejenže nechtěly utrácet za výbavičku, když se nevědělo, jak to celé dopadne, ale zároveň se chtěly uchránit smutného pohledu na postýlku a další věci, kdyby se dítě narodilo mrtvé. Na tom rozhodně něco je.

Sex v těhotenství může způsobit předčasný porod.

Tomu vůbec nevěřte. Pokud máte těhotenství bez komplikací, pak si sex klidně dopřejte. S břichem to už stejně nebude žádné velké dovádění, takže miminku rozhodně neublížíte. Kde se tahle pověra vzala? Nejspíš ji vymysleli muži jako chabou výmluvu, nebo že by ženy samy?

V těhotenství byste měla jíst za dva.

Proboha, jen to ne, normální je přibrat kolem dvanácti kil. Budete-li jíst za dva a necháte se od staromilských babiček dvojnásobně vykrmovat, spláčete po porodu nad svým šatníkem.

 


Diskuze k článku:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Mohlo by vás zajímat: