Ve čtyřiceti maminkou? Žádný problém!

Je vám čtyřicet, chcete dítě a připadáte si na rodičovství stará? Žádný strach! Jestliže se cítíte dobře a jste zdravá, není důvod váhat.

Možná vám budou inspirací i slavné maminky, které si dopřály právě takové pozdní mateřství.

Všechny se shodují na jednom, a sice, že si dítě užívají jinak než když byly mladé. „Jsem trpělivější, klidnější a snažím se prožít naplno každý den. Nabídky na práci pečlivě zvažuji, syn je pro mě nejdůležitější,“ říká herečka a manželka Johna Travolty Kelly Preston. Syn Benjamin se jí narodil v sedmačtyřiceti letech. Zároveň se Kelly s dalšími staršími maminkami shoduje také v tom, že je mnohem úzkostnější než dřív. „Mám strach, aby se něco nestalo a bojím se, abych syna, až bude větší, příliš neomezovala a svými strachy nestresovala,“ dodává. Je třeba přiznat, že právě v jejím případě je úzkost na místě, protože o prvorozeného syna Jetta, který trpěl autismem, přišla při nešťastné události. Ale nyní dvouletý syn je zdravý a tak se z něj může těšit naplno. Kdo ještě další si dopřál pozdní mateřství?

 Blonďatá zpěvačka Gwen Stefani potvrdila, že ve svých třiačtyřiceti čeká s manželem Gavinem Rossdalem třetí dítě.

 Halle Berry porodila první dítě v jedenačtyřiceti a teď své dcerce Nahle pořídila bratříčka. Je jí sedmačtyřicet. „Druhé těhotenství bylo největším a nejkrásnějším překvapením mého života,“ říká. Maminka i miminko jsou v naprostém pořádku. A věk? Žádný problém.

 Zpěvačka Celine Dion porodila v roce dvojčata ve dvaačtyřiceti letech a všechno bylo v naprostém pořádku. Problém bude možná ve věku jejího partnera, kterému v době narození synků, tedy v roce 2010, bylo už osmašedesát.

 První biologické dítě, dcera Sunday Rose, se herečce Nicole Kidman narodila v roce 2008, kdy jí bylo čtyřicet let. Druhé dítě si s manželem, zpěvákem Keithem Urbanem dopřáli o tři roky později. Dcera Faith Margaret se ale narodila prostřednictvím náhradní matky.

 Krásné zrzce Julianne Moore bylo jednačtyřicet, když v roce 2002 porodila své druhé dítě, dcerku Liv.

 Anette Benning má s manželem, kdysi vyhlášeným hollywoodským sukničkářem Warrenem Beattym, čtyři děti. Nejmladší dcera Ella se jim narodila, když bylo herečce jednačtyřicet.

 Slavná „Zoufalka“ Marcia Cross si dopřála děti až ve čtyřiačtyřiceti a radovala se rovnou dvojnásobně, tedy z dvojčátek Eden a Savannah.

 Susan Sarandonová si na poslední porod počkala až do pětačtyřiceti, kdy se jí a jejímu manželovi Timu Robbinsovi narodil syn Miles.

 Meryl Streep porodila nejmladší dceru Louisu ve dvaačtyřiceti. Otcem všech jejích dětí je sochař Don Gummer.


Diskuze k článku:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Mohlo by vás zajímat: