Cestujte baby-friendly autobusem

Chcete se s dětmi vydat za poznáním a zábavou po Evropě a nechcete jet autem? Pak pro vás máme tip: Vyzkoušejte baby-friendly autobus!

Do Berlína, Bratislavy, Budapešti, Drážďan, Kodaně a Mnichova se můžete vydat autobusy vybavenými speciálními autosedačkami. „Dětské sedačky Kidybus, které používá společnost Eurolines, jsou prvními sedačkami na trhu, které byly speciálně vyvinuty pro autobusy a jsou v souladu s Evropskými pravidly pro bezpečnou přepravu dětí. Mají pětibodový bezpečnostní systém, nastavitelný ramenní i bederní pás, nechybí hrudní klipsna ani popruh připevnitelný k sedáku a snímatelné potahy pro maximální hygienu,“ vypočítává Pavla Lauermannová ze společnosti Eurolines. Cestovat takovým autobusem s malými dětmi už tedy není nebezpečné. A když k tomu připočtete, že v každé z cílových měst najdete pro děti zábavu, jakou jinde neuvidí, stojí to rozhodně za zvážení. Tak schválně…

Berlín: Moby Dick spisovatele Hermana Mellvila ožil!

Ocitněte se v břichu stříbrné velryby a vydejte se na plavbu po berlínském Wannsee. Její velké bílé zuby možná mohou vypadat trochu děsivě, ale není se čeho bát. Naopak na vás čeká jedinečný zážitek plný námořnické atmosféry a krásných vyhlídek na německou metropoli. Během plavby z Greenwich promenády v Tegelu, přes přístav Hafenplatz ve Spandau a spousty historických památek a zpět si můžete vylézt na Moby Dickova záda, abyste měli hezčí rozhled, anebo si třeba posedět v restauraci ve velrybím břiše a dívat se ven skrze díry v jejích megazubech. Plavba trvá hodinu, tak akorát pro malé kapitány a námořníky. Loď kotví na Puschkinallee 15. Více na http://www.visitberlin.de/en/spot/ms-moby-dick
Doprava do Berlína: S Business Class autobusy Eurolines 3x denně, dospělá zpáteční jízdenka za 1 310 Kč, sleva 50 % pro dítě do 12 let.

Bratislava: Kulturní léto pro děti i dospělé

V Bratislavě samozřejmě můžete s dětmi navštívit její skvělou zoologickou zahradu s unikátním exotáriem nebo jedinečný DinoPark o rozloze 3 hektary s 22 modely dinosaurů a dětské paleontologické hřiště. My vás však zveme na hrad Děvín, kde se 31. srpna až 1. září koná Festival historického šermu, hudby, tance a řemesel. Na pódiu se vystřídají domácí i zahraniční šermířské i kaskadérské skupiny i orientální tanečníci, adrenalin vám dodá možnost vrhat sekery, oštěpy a zkusit střelbu lukem pod dozorem odborníků, občerstvit se můžete dobovými specialitami a děti si zase vyzkoušejí živto malých bojovníků při hodu podkovou, jízdě na koni nebo zápasení s rytířskými zbraněmi. Večer bude patřit soubojům, divadelním představením a magickým ohňostrojům. Anebo chcete dětem dopřát ukázku nefalšované slovenské lidové tvorby? Ve stejné dny se v Bratislavě konají Dny mistrů ÚĽUV, což je notně interaktivní festival tradičních řemesel. Více na www.slovakia.travel
Doprava do Bratislavy: S Business Class Eurolines 4x denně, v pátek a v sobotu 5x denně, dospělá zpáteční jízdenka za 750 Kč, sleva 50 % pro dítě do 12 let.

Budapešť: Tropicarium- tropy i oceány na jednom místě

V budapešťském komplexu Tropicarium – Oceanarium můžete nahlédnout pod hladinu moří i tropických jezer, projít se deštným pralesem, skleněné panely umožňují průhled do dvou venkovních jezírek, kde je možné pozorovat ryby i v zimě pod ledem. V jedné z hal je tropická říční laguna, na vlastní kůži pocítíte tropickou přeháňku a hned vedle žraločí laguny hluboké 4 metry vede tunel, v němž můžete sledovat žraloky skvrnité a mnoho druhů útesových ryb. Ve velké mělké laguně mají domov rejnoci a vy se na ně můžete rovněž podívat. Budapešť se pyšní i zajímavou ZOO a Botanickou zahradou s pavilony patřící mezi architektonické památky z celého světa. Potkáte zde na 700 druhů chovaných živočichů, 2000 druhů evropských i tropických rostlin v 16 pavilonech. Klid najdete v japonské a kaktusové či citrusové zahradě.
Více na www.tropicarium.hu
Doprava do Budapešti: S autobusy Eurolines 2x denně, zpáteční jízdenka za 1.000 Kč, sleva 50 % pro dítě do 12 let.

Drážďany: V Muzeu hygieny se děti ocitnou v nitru lidského těla

Nemůžete své děti pořád naučit základním hygienickým pravidlům? Vezměte je do Německého muzea hygieny v Drážďanech a a máte vystaráno! Zábavnou formou se tady dozví, jak funguje lidské tělo, spoustu zajímavostí o zdraví a na populárně-vědecké výstavě „Člověk jako dobrodružství“ můžete vše prakticky poznat pomocí velkého množství mediálních a interaktivních modelů. V úžasu tady zůstanou děti i dospělí stát nad exponátem s názvem „Skleněný člověk“ a jistě vás nadchne i sekce nazvaná „Našich pět smyslů“. Kromě toho zde téměř každý den pořádají nějaký hezký doprovodný program, takže se je skutečně na co těšit.
Více na http://www.dhmd.de/index.php?id=966
Doprava do Drážďan: S Business Class autobusy Eurolines 3x denně, dospělá zpáteční jízdenka za 840 Kč, sleva 50 % pro dítě do 12 let.

Kodaň: Akvárium Modrá planeta: výprava za malou mořskou vílou

Celkem 55 gigantických vodních akvárií s objemem více než 10 miliónu litrů (!) sladké a slané vody, podvodní skleněné tunely, více než 20 000 exotických mořských živočichů a přes 450 druhů ryb, sedmi metrový žralok kladivoun, mořské želvy, barakudy, murény, rejnoci, chobotnice, mořští koníci, velký vodopád s 3 000 plavajícími piraněmi… to všechno najdete v největším vodním světě v akváriu Modrá planeta v Kodani. Ultra moderní projekt nového akvarijního centra je dílem dánského architektonického ateliéru 3XN a připomíná obrovský vodní vír vystupující z kulatého jezera. Zažijete zde dobrodružný příběh, který vás přenese do podmořského světa, možná i do jeho dosud neprobádaných částí. Modrá planeta leží na břehu úžiny Øresund – přímo na východním pobřeží ostrova Amaberg, osm kilometrů jihovýchodně od historického centra Kodaně. V této lokalitě najdete také překrásné písečné pláže a zábavné rekreační zařízení a plážový park Amager Beach Park.
Více na www.denblaaplanet.dk
Doprava do Kodaně: Autobusy Eurolines Business Class do Kodaně míří 3 x denně, dospělá zpáteční jízdenka za 2.630 Kč, sleva 50 % pro dítě do 12 let.

Mnichov: Škola hrou v největším vědecko-technologickém muzeu na světě

Nejkrásnější lodě, které brázdily světová moře, modely atomů, vodní mlýny, unikátní lokomotivy, roboti, vesmírné lodě a mnohé další jedinečné technické kousky najdete v Německém muzeu (Deutsches Museum) v Mnichově. Němci mu přezdívají Dům superlativů a není se čemu divit: nejenže se jedná o vůbec nejstarší vědecko–technologické muzeum na světě, ale skutečně se má čím chlubit. Na ploše 50 000 metrů čtverečních kromě nejrůznějších dopravních prostředků, vynálezů a zajímavostí najdete spoustu interaktivních zákoutí, kde do detailů pochopíte jinak složité technologické metody. „Učení zkoušením“, to je motto tohoto místa, které každý rok navštíví 1,3 milionu lidí z celého světa.
Více na http://www.muenchen.de/freizeit/orte/226139.html
Doprava do Mnichova: S Business Class autobusy Eurolines 2 x denně, dospělá zpáteční jízdenka za 1 400 Kč, sleva 50 % pro dítě do 12 let.


Diskuze k článku:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Mohlo by vás zajímat: