Co se vám narodí?

Ultrazvuk sice dokáže odhalit, zda se vám narodí holka nebo kluk, ale pokud to nechcete vědět, můžete zkoušet tipovat podle starých babských rad.

V těhotenství se určitě nevyhnete hláškám: Jé, ty máš špičaté břicho, to bude určitě kluk, nebo ty jsi tedy přibrala, to bude holka, ta bere mámám krásu apod. Dnes, kdy ultrazvuk celkem spolehlivě dokáže pohlaví určit, už jsou tyhle tipy trochu „out“, ale jen tak pro zábavu si můžete otestovat, jestli na nich něco je. Zkuste si tipnout, dříve než vám kamarádka prozradí své sladké tajemství, jestli se jí narodí holka nebo kluk. Určitě zjistíte, že na letitých babských zkušenostech přece jen něco je.

1/ „Posazení“ bříška – jestliže je bříško nízko, jako by miminko leželo v jeho dolní části, narodí se chlapeček. Jestliže je bříško vzhledově ‚vytažené‘ nahoru, pak to bude holčička.

2/ Ranní nevolnosti prý také prozradí pohlaví miminka. Jestliže je vám špatně nejen ráno, ale i v poledne a večer, narodí se vám holka.

3/ Tlukot srdce miminka vám také napoví. Jestliže mu tepe rychleji než 140× za minutu, je to holčička. Jestliže méně než 130×, pak to bude kluk.

4/ Kyvadélko – Věřte nebo ne, ale mnoho maminek se přiznává, že ho v těhotenství vyzkoušely právě proto, aby zjistily, jakého pohlaví bude jejich děťátko. Pokud to také chcete zkusit, pak navlékněte nějaký svůj prstýnek (nejlépe snubní nebo zásnubní) na vlas a takto zavěšený jej přidržte nad bříškem. Prstýnek by se měl rozkmitat. Pokud opisuje kružnici, pak by se vám měla narodit holčička, pokud se kýve jen ze strany na stranu, měl by to být chlapeček.

 


Diskuze k článku:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Mohlo by vás zajímat: